Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Mixéry jsou u nás doma spotřební zboží

Autor: Klára Mlčochová

23.01.2019 07:53

Jsem zapálená kuchařka. Jakmile mám volnou chvilku, najdete mě v kuchyni. Vaření miluji, ráda zkouším nové věci, baví mě hostit nejen rodinu, ale i přátele, proto jsem zavedla týdenní dýchánky, které probíhají tak, že se u nás jednou týdně sejde buď rodina, nebo naši přátelé a já jim pokaždé připravím něco dobrého na zub. Jednou je to oběd o pěti chodech, jindy zase večeře zakončená sladkým dezertem. Jsem zkrátka nadšený kuchtík, kterého ze všeho nejvíce baví tvořit nové chutě, hrát si s ingrediencemi a zapojovat fantazii. To jsem prostě já.

Když vařím, snažím si práci usnadnit, takže mi po ruce musí být mixér. Zamilovala jsem se do multifunkčního mixéru, který toho umí tolik, že mi práci ulehčuje, spoustu činností zvládne udělat za mě, prostě je to pohádka a já jej nemít, tak se kolikrát asi picnu. Jenže asi vzhledem k tomu, jak často vařím a kolik práce na mixér nakládám, jsem už dva odvařila. Zkrátka najednou přestaly fun-govat a mě bylo řečeno, že oprava vyjde dráž nežli celý nový stroj. Přítel ze mě není nadšený, protože oba mixéry kupoval on a přiznejme si, není to nejlevnější záležitost.

Měla jsem doma třetí model a doufala, že vydrží alespoň pár let. Pak jsem ale rodině připravovala oběd, který měl zahrnovat asi 7 chodů včetně předkrmu a dvou dezertů, takže jsem se od rána zavřela v kuchyni a kuchtila, co mi síly stačily. Mixér mi byl samozřejmě po ruce, jenže co čert ne-chtěl – opět v něm zarachotilo a bylo po něm. To už mi bylo do pláče, nejen kvůli tomu, že jsem se bála, co mi na to řekne přítel (ten mixér jsem měla asi 4 měsíce), ale i kvůli tomu, že jsem nutně potřebovala jeho pomoc při vaření.

Přítel nadšený nebyl, mixér odvezl na opravu, protože byl v záruce a k mému překvapení, když už jsem začínala podléhat panice, mi domů přivezl půjčený od kamaráda. Zachránil mě, jsem mu za to vděčná. Oběd dopadl na výbornou, všem chutnalo, boule měli až za ušima a samou dobrotou nemohli ani mluvit. Mixéry jsou u nás zkrátka spotřební zboží a já je jeden po druhém likviduju jako na běžícím páse. Jak mi ale přítel jednou řekl, za ty moje dobroty to stojí. I když je to drahý.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA