Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pohádat se při výběru kávovaru? U nás naprosto normální věc!

Autor: Klára Mlčochová

23.01.2019 07:44

Já i přítel jsme oba dva horké hlavy. Jsme narozeni ve znamení berana, což nás předurčuje k tomu, abychom byli pořádně tvrdohlaví a umanutí. A mohu s klidem říci, že předurčeným vlastnostem oba dva dostáváme čestně a svědomitě. Jakmile u nás dojde na hádku, vypadá to skutečně jako někde v ohradě, kde proti sobě se skloněnou hlavou běží dva berani a snaží se jeden nad druhým vyhrát. A přesně takový je i náš vztah.

Jak se ukázalo, když spolu žijí dvě umanuté povahy, často dochází k hádkám. Zpravidla se samo-zřejmě hádáme jen tak na oko, takže jde spíše o výměnu názorů, po které se do pěti minut usmí-říme, a všechno je zase zalité sluncem. Když jsme se ale rozhodli, že si pořídíme kávovar, byla z toho hádka na několik dní.

Zatímco já jsem chtěla klasický kávovar na kapsle, přítel si stál za tím, že investujeme do auto-matického kávovaru. Každý z nás si stál za tím svým a nehodlali jsme ustoupit. Proto to u nás několik dní vypadalo jako na divokém západě, rozdílné názory lítaly vzduchem a my jsme se zkrátka nedokázali dohodnout. Už to skoro vypadalo, že se snad kvůli kávovaru rozejdeme, protože to bylo poprvé, co ani jeden z nás nehodlal ustoupit.

Chcete vědět, jak to dopadlo? Možná už to tušíte. Shodou okolností jsme se s přítelem nezávisle na sobě ve stejný den vydali do elektra, kde jsme každý koupili kávovar, který chtěl ten druhý – mě bylo hádky líto, takže jsem se plácla přes kapsu a pořídila příteli automatický kávovar, který mě sice stál skoro polovinu měsíční výplaty, ale jak mi bylo řečeno, byla to špička na trhu. A přítel? Ten zase vybral kávovar na kapsle, protože i jeho naše spory mrzely a chtěl mi udělat radost.

Inu, teď máme doma kávovary dva, každý ten svůj. Peněz nelitujeme, jsou to přeci jenom peníze, které tady budou i po nás, kdežto pokud by nás hádka měla rozdělit, bylo by to horší.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA