Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Babička nám po sobě zanechala poklad

Autor: Klára Mlčochová

23.01.2019 07:34

Když se po smrti babičky řešilo, jak se naloží s domečkem, ve kterém žila, nikdo z nás neměl zájem si jej nechat pro sebe. Ne že by ten domek nestál za nic, byl pěkně udržovaný, sice menší, ale zato útulný, ale nacházel se za městem a nikdo z nás se nechtěl stěhovat na vesnici. Proto jsme společně dospěli k názoru, že dům vyklidíme, co si budeme chtít po babičce nechat, to si odvezeme, pak domek dáme k prodeji a pokud se prodá, peníze si spravedlivě rozdělíme. Byli jsme 3 sourozenci, babička si v závěti přála, abychom se o domek rozdělili, takže jsme tímto způsobem splnili její přání.

Pustili jsme se do práce, nejdříve bylo potřeba domek vyklidit, protože pokud bychom jej nechali s veškerým vybavením, asi by o něj nikdo neměl zájem. Bylo nám jasné, že je před námi několik týdnů práce, všechno vynosit, odvézt, vytřídit, pak ještě vymalovat, aby to alespoň nějak vypadalo, pověsit inzeráty o prodeji na internet, provádět případné zájemce – inu bylo toho hodně, co jsme museli udělat, ale práce nám šla díky tomu, že jsme vždycky jezdili ve třech společně s našimi partnery, pěkně od ruky, takže to docela šlo.

Když došlo na vyklízení půdy, čekala nás ta největší výzva. Babička celý život všechno shromažďovala, i když v tom měla pořádek a nikde se nic neválelo jen tak ladem skladem, byla tady snad tuna věcí. Nechtěli jsme nic vyhodit, aniž bychom si to neprohlídli, proto jsme každou krabici otevřeli, abychom se přesvědčili, co se ukrývá uvnitř. Pak moje sestra našla skříňku, která vypadala staře a ihned vzbudila naši pozornost. Jak jsme byli všichni překvapení, když se uvnitř nacházelo hned několik šperků a na první pohled to vypadalo, že jsou všechny staré. Babička je musela mít schované ještě po svých předcích.

Šperky jsme odvezli do zlatnictví, kde nám je za pomoci ultrazvukové čističky vyčistili, takže i na svůj věk vypadaly skoro jako nové. A jelikož nikdo z nás o zlato nestál, protože já šperky nenosím a setra má na zlato alergii, řekli jsme si, že je prodáme. A víte co? Babička nám po sobě nechala opravdový poklad! Šperky se vzhledem ke své kvalitě a stáří prodaly za opravdu pěknou částku, kterou jsme si rozdělili. Nakonec jsme prodali i domek, takže všechno dopadlo dobře. Nezbývá nám, nežli babičce tam nahoru upřímně poděkovat.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA