Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Prodej chalupy hodně urychlila realitka

Autor: Klára Mlčochová

17.12.2018 15:20

Moje kamarádka Jana se rozváděla, a jelikož jsme k sobě měli blízko již od základní školy, měla jsem jí den co den na drátě nebo u sebe doma, kde si buď stěžovala na svého skoro již bývalého manžela, nebo naopak plakala nad tím, jak to všechno blbě dopadlo. Poskytla jsem jí rameno k vyplakání i nespočet balíčků kapesníků, které se u nás pokaždé válely kolem sedačky, kam jsem Janu vždycky usadila s šálkem horké a pořádně silné kávy a něčím sladkým na obalení nervů.

Jednoho dne Jana přišla s tím, že potřebuje prodat chalupu, kterou zdědila po babičce, protože jí manžel řekl, ať se vystěhuje z jeho bytu. Byt byl skutečně psaný na něj, takže podle všeho měl na své jednání nárok, i když mě osobně to přišlo sprosté, jen tak suše své ženě, se kterou jste byli několik let manželé, oznámit, ať se do měsíce odstěhuje a vezme si s sebou všechny svoje věci. Bylo jasné, že Janě pomohu, takže jsem začala přemýšlet, jak chalupu co nejrychleji prodat, aby měla kamarádka peníze k dispozici co možná nejdříve.

Shodli jsme se na tom, že bude nejjednodušší, když oslovíme realitní kancelář, se kterou to všechno přeci jen půjde rychleji. Našli jsme jednu, kterou hodně lidí doporučovalo, společně si sjednali schůzku, na které Jana vylíčila svoji aktuální situaci, a pak se věci daly hodně rychle do pohybu. Realitní kancelář všechno vzala na svá bedra, Jana se nemusela o nic starat. Za pár dní přišla zpráva, že mají zájemce, který chce chalupu koupit, takže jak se zdálo, všechno bylo na dobré cestě.

Ani ne do měsíce už měla Jana svůj menší byt, který si našla právě skrze danou realitní kancelář, od manžela odešla a nemohla se dočkat, až je soud rozvede.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA