Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

24. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

O podnikání jsem měla hodně naivní představy

Autor: Klára Mlčochová

17.12.2018 15:18

Když jsem se manželovi svěřila se svým nápadem, že bych chtěla začít podnikat, začal se mi smát. On to možná nemyslel zle, o čemž se vzápětí začal přesvědčovat, ale jednoduše mu přišlo úsměvné, že bych se zrovna já pustila do něčeho tak velkého, když se celý život držím svého ře-mesla doslova zuby nehty. I přesto jsem se ale nenechala odradit, v hlavě mi již kvetla představa vlastního malého obchůdku, ve kterém bych nabízela mnou ušité výrobky – jakožto vyučená šva-dlena s několikaletou praxí jsem byla schopna vytvořit praktiky cokoli.

No jo, jenže kde začít? Manžel mi očividně poradit nehodlal, tak jsem se obrátila na kamarádku, která byla mému nápadu daleko otevřenější a ochotně mi radila, co a jak je potřeba. Jako první mě odkázala na realitní kancelář, abych si sehnala nějaké nebytové prostory. Společně jsme pak našli jeden krásný prostor o dvou místnostech přímo v centru města, kudy denně prošlo mnoho lidí a především kousíček od daného prostoru byla školka i škola, což se mi hodilo – chtěla jsem se zaměřit především na dětský sortiment a zákazníků v podobě maminek, které by chodily okolo, bych tak mohla mít hodně.

Nastalo papírování a vyřizování, které se týkalo nejen pronájmu nebytových prostor, ale i zřizování živnostenského listu. Upřímně musím říci, že když to na mě všechno padlo a já před sebou viděla, co všechno je potřeba udělat, zařídit, vyřídit a tak podobně, musela jsem sama sobě říci, že jsem měla o podnikání hodně, ale opravdu hodně naivní představy.

Nyní je to již půl roku, co vedu svůj malý krámek, který si postupně získává svou klientelu. Nejde to sice tak rychle, jak jsem si původně myslela, ale z naivních představ už jsem se dávno stihla vyléčit. Teď už jen doufat, že se bude mému podnikání i nadále dařit, tak mi držte palce.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.58

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA