Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

22. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Poslední práce na zahrádce a až do jara nemám co dělat

Autor: Klára Mlčochová

26.11.2018 07:00

Poslední práce a zahrádce a až do jara nemám co dělat Zahradničení je můj největší koníček. Starost o zahrádku pro mě není povinnost, ale naopak radost a zároveň příjemný způsob, jak se odreagovat. Když tedy přišla povinnost postarat se před příchodem zimy o zahradu, pustila jsem se do tohoto úkolu s chutí a maximální pečlivostí.

Kdo má zahradu, ten mi dá jistě za pravdu, že když je potřeba připravit ji na zimní spánek, vyžaduje si to poměrně spoustu času. Je toho tolik, co musíte udělat, aby vaše zahrádka v pořádku a bez jediné újmy přečkala nejstudenější roční období a na jaře se vám odvděčila tím, že bude plná energie a života. Stál přede mnou nelehký a časově náročný úkol, já jsem se však nebála a nad-šeně jsem se pustila do práce. Jsem totiž toho názoru, že bez práce nejsou koláče, takže pokud jsem chtěla, abych měla na jaře co možná nejméně práce, bylo zapotřebí teď před zimou na zahradě pořádně zabrat.

Celý víkend jsem tak věnovala své zahradě. Nasadila jsem si pracovní rukavice, obula holínky a vyrazila. Lítala jsem po trávě se sekačkou, protože bylo potřeba ještě naposledy posekat, zběsile jsem hrabala listí a rozčilovala se, protože se mi pečlivě vytvořené kupičky, které poslušně čekaly, až přistavím kolečko a odvezu je na kompost, vlivem větru neustále rozháněly a já už začínala ztrácet nervy. Zastříhala jsem větvičky na ovocných dřevinách a jejich kmeny obalila do folie, aby v zimě tolik netrpěly. Vyplela jsem to poslední, co ještě zbylo na záhonech, i když toho nebylo mnoho, protože záhonky jsem plela již na konci října.

Nakonec zbývalo ještě uklidit truhlíky, vyčistit sekačku i všechno náčiní a uložit jej do zahradního domku, který mi před pár lety manžel postavil. Víkend to byl sice náročný, ale nyní mám vše hotovo, zahradu pěkně upravenou a připravenou na zimní spánek. Do jara nemám co dělat, tak se asi s chutí pustím do mého dalšího koníčku a tím je vyšívání. I to mě totiž hodně baví.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.58

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA