Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Elektronická cigareta mi změnila pohled na kouření

Autor: Klára Mlčochová

25.10.2018 08:58

Bohužel i já musím přiznat, že od svých 17ti let patřím mezi aktivní kuřáky, pro které je nepředstavitelné, že by si nezapálili ráno po probuzení, nedali si cigárko k šálku horké kávy nebo si nezašli na jedno po výtečném obědě. Bohužel jsem v mladém věku tomuto nešvaru podlehla, protože jsem (jak už to tak bývá) nechtěla vybočit z party, kde kouřili úplně všichni. Už je to třicet let, co pro mě cigarety představují nedílnou součást mého života a já si až donedávna myslela, že se tohoto zlozvyku už nikdy nedokážu zbavit.

Na oslavě narozenin mého dobrého kamaráda se sešla úžasná parta lidí. Nechybělo chutné jídlo, dobré pití, skvělá nálada, dobře jsme se bavili. Dala jsem se do řeči s jednou paní, kterou jsem sice neznala, ale okamžitě jsme si padly do noty, společně trávily celý večer, popíjely a povídaly si o životě i všem možném či nemožném. Když jsem se jí omluvila, že si zajdu ven zapálit, překvapilo mě, že se okamžitě zvedla s tím, že už má taky chuť na cigárko, což byla další společná věc. To jsem ale netušila, co dotyčná dáma, která mohla být plus mínus v mém věku, vlastně kouří.

Venku totiž z kabelky vytáhla podivnou věc, což mi nedalo a musela jsem na ní zírat. Se smíchem mi vysvětlila, že je to elektronická cigareta, která nevydává kouř, ale pouze páru a díky které do sebe nevtahuje dehet ani jiné škodliviny, ale pouze nikotin, který jakožto kuřačka nutně potřebuje - zkrátka úplně stejně jako já nebo jako kterýkoli jiný kuřák. Zaujalo mě to a naše debata se stočila právě tímto směrem.

Doma mi to nedalo, musela jsem si elektronické cigarety najít na internetu a nestačila jsem se divit, kolik jich je druhů, jaké existují náplně a jaké vám to dává možnosti. Rozhodla jsem se to zkusit, jednu cigaretu si objednala a byla zvědavá, jestli mi to vůbec bude po chuti. Světe div se, okamžitě mě to nadchlo. S danou paní jsem zůstala ve spojení, staly se z nás kamarádky a právě ona mi poradila, jaké si kupovat náplně, aby mi kouření co nejvíce chutnalo. Díky elektronickým cigaretám mám teď úplně jiný pohled na kouření a jsem ráda, že mi osud danou paní na narozeni-nové oslavě poslal do cesty.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA