Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Maminka už novou žehličku nutně potřebovala

Autor: Klára Mlčochová

25.10.2018 06:19

Moje maminka je jako ze staré školy a zastává názor, že dokud něco funguje, nemá se to vyhazovat. Takhle to má ve svém životě úplně se vším, ať už se jedná o oblečení, elektroniku nebo zkrát-ka cokoli jiného. Pokud daná věc jeví alespoň nějaké známky života, jednoduše se jí odmítá vzdát a to i za cenu toho, že třeba starý spotřebič daleko více žere nebo je nepraktický. Naše maminka už zkrátka taková je.

Jednou jsem jí navštívila právě v době, kdy se doma pustila do žehlení. S hrůzou jsem zjistila, že stále ještě používá svojí snad třicet let starou žehličku, která už na sobě jevila známky pořádné únavy a co bylo možná ještě horší - měla už poškozený kabel. Maminka to vyřešila tak, že vyčuhu-jící dráty zalepila elektrikářskou lepicí páskou a dál žehličku vesele používala, jako by se nechu-melilo. Nemohla jsem se na to dívat! Nejenže stará žehlička byla opravdu těžká, takže práce s ní byla pro maminku o to více unavující, ale zároveň mě děsily ty vyčuhující kabely, u kterých jste nikdy nemohli vědět, kdy způsobí něco vážného. Rozhodla jsem se, že tohle se musí změnit, ať moje maminka žije, v jakém chce přesvědčení.

Doma jsem okamžitě začala hledat žehličky na internetu, protože vím, že tam je daleko větší výběr nežli v kamenném elektru. Nežádala jsem nic extra drahého ani nebylo mým cílem najít žehličku, která by snad slibovala, že prádlo vyžehlí za vás. Chtěla jsem nějaký jednoduchý, ale přesto moderní model, který nebude moc vážit, nabídne základní funkce a bude mít kvalitní žehlicí plochu, protože vím, že ta je u žehliček základ. Za pár minut jsem měla vybráno, objednáno a dokonce i zaplaceno, všechno proběhlo rychle a pohodlně a já se těšila, až novou žehličku maminku překvapím.

Zpočátku se tvářila skoro až uraženě, což byla reakce, se kterou jsem počítala. Snažila se namítat, že stará žehlička ještě slouží, ale já byla nekompromisní. Nakonec jí maminka přeci jen vzala na milost a nyní si spokojeně libuje, jak je pro ni žehlení najednou pohodlnější a jednodušší.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA