Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Díky kamarádce jsem se dozvěděla zase něco nového

Autor: Klára Mlčochová

22.10.2018 08:19

Díky kamarádce jsem se dozvěděla zase něco nového Když jsem přišla o práci, byla to pro mě rána z čistého nebe. Nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla být propuštěna a důvodem k mé nečekané výpovědi bylo, že se musí snížit počty. I když jsem s rozhodnutím vedení v žádném případě nesouhlasila, určitě víte, že v takové chvíli zkrátka nic nenaděláte a jak se říká, musíte sklopit ocas a jednoduše přijmout to, co přišlo.

Byla jsem z toho zoufalá a dokonce se o mě začínala pokoušet deprese. Byla jsem zvyklá pracovat, jenže teď se mi nedařilo sehnat práci, byť jsem každý den volala a psala snad na deset různých inzerátů. Všechno bylo marné a já začínala propadat panice, kdo za mě bude platit účty a jak se vůbec dostanu k penězům. Moje kamarádka Janča už se na to nemohla dívat, a protože se mi vždycky snažila pomáhat, zapojila svoje kontakty a do týdne mi sehnala práci. Měla jsem nastoupit ve zlatnictví jako prodavačka, což vzhledem k tomu, že jsem i v předchozím zaměstnání přišla do styku se šperky, neměl být žádný problém.

Do práce jsem nastoupila s nadšením, bylo to pro mě z části nové, ale většinu věcí jsem znala. Novinkou pro mě byly akorát ultrazvukové čističky, se kterými se zde pracovalo a s jejichž po-mocí se čistily předměty, které sem donesli zákazníci - například staré šperky nebo i novější kous-ky, které zkrátka nějakým způsobem přišly o svůj původní lesk a třpyt. Kolegyně Monika mě se vším seznámila, naučila mě s čističkou pracovat, což si vlastně nevyžadovalo žádné úsilí, protože tahle šikovná mašinka pracuje za vás.

Už je to pár měsíců, co ve zlatnictví pracuji a jsem kamarádce moc vděčná, že mi pomohla moji složitou životní situaci vyřešit. Díky ní mám nejen nové místo, ale i nové kamarády, kteří jsou záro-veň mými kolegy a navíc jsem se dozvěděla něco nového - jak fungují ultrazvukové čističky a že jsou opravdu moc šikovné, ačkoli vy nemusíte hnout jediným prstem.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA