Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

S bytem po babičce jsme se rozloučili docela rychle

Autor: Klára Mlčochová

11.10.2018 02:21


Po smrti babičky a proběhnutém dědickém řízení jsem společně s manželem zdědila byt. Nacházel se v klidnější části Prahy, bohužel ale přes polovinu města od našeho bytu. Děti nemáme, takže jsme si začali lámat hlavu nad otázkou, jak s bytem po babičce naložíme. Na jednu stranu se nabízel jeho prodej, na stranu druhou mi přišlo tak nějak hloupé se vzdát něčeho, co mi babička s dobrým úmyslem věnovala.

Uběhly asi dva týdny a my jsme stále nevěděli, co si s bytem počít. Stále více ve mně hlodala myšlenka, že prodej nebude až tak špatný nápad. Nakonec jsme se s manželem shodli na tom, že oslovíme realitní kancelář a poradíme se s nimi o prodeji.

Našli jsme si známou realitku sídlící v Praze, rozhodující pro nás byly zkušenosti a reference, kterých měla daná realitní kancelář požehnaně, takže nebylo co řešit. Spojili se s námi obratem, domluvili jsme se na schůzce a pak už šlo všechno doslova jako po másle.
Realitní kancelář si od nás převzala všechny potřebné náležitosti, vytvořila prodejní fotografie a na internet vyvěsila několik inzerátů. Nezbývalo, nežli čekat. Nemyslela jsem si, že by to mohlo jít tak rychle, ale už za 2 týdny nám volala paní z realitní kanceláře, že mají vážného zájemce a že to vypadá na prodej. Byli jsme s manželem oba nadšení, ani jeden z nás totiž nedoufal, že by se vše vyřešilo v tak brzké době.
 
Netrvalo dlouho, peníze jsme od realitní kanceláře měli na účtu a zase bylo o jednu starost méně. Jsem ráda, že jsme se nakonec takto rozhodli a jsem si jistá, že babičce by to nevadilo. Přeci jen mi byt darovala, abych s ním naložila podle svých představ a tak jsem také učinila. Práce realitní kanceláře mě akorát utvrdila v tom, že jestliže někdy budu řešit podobnou situaci, obrátím se na ni zase. Tohle rozhodnutí bylo k nezaplacení.Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA