Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Spontánní trip po České republice dopadl na výbornou

Autor: Klára Mlčochová

01.09.2018 10:36

Nikdy jsem nepatřila do škatulky lidí, kteří by rádi trávili čas doma. Odjakživa jsem něco podnikala, ať už sama nebo třeba s přáteli. Když jsem si našla přítele a zjistila, že je stejně založený jako já, skákala jsem radostí. Odpadla moje největší obava z toho, že bych si našla partnera, který by byl naprostým opakem mě - naštěstí se tak nestalo, takže už šest let můžeme podnikat nejrůznější akce společně.

Jednoho dne mě napadlo, že když už nám začíná ta dovolená, mohli bychom podniknout něco, co jsme ještě nikdy nezkusili. Rozhodla jsem se, že našetřené peníze na dovolenou utratíme tak, že podnikneme trip po České republice. Naplánovali jsme zastávku hned v několika městech, všude jsme se chtěli zdržet jen jednu noc, takže jsme hledali levnější ubytování, protože jsme měli v plánu celý den někde courat a do hotelu se jít jen vyspat.

Vyrazili jsme v pondělí ráno, první den naší dovolené, naším prvním cílem bylo Brno. Odtud jsme pak každý den vyráželi na jiná místa, všude jsme měli dvě nebo tři zastávky, které jsme chtěli vidět, večer jsme zakončili v hotelu, dali si dobrou večeři a další den pokračovali dál v naší cestě.

Zajímavé na tom bylo, že jsme potkávali zajímavé lidi, když jsme třeba zastavovali na benzinkách, kde jsme si dali pauzu nebo něco k jídlu. Jedním z těch nezapomenutelných lidí byl i Jirka, řidič, který různě po České republice rozvážel nádrže na AdBlue - mě to upřímně nic neříkalo, ale přítel tomuto tématu rozuměl, takže si chlapi asi dvě hodiny povídali, zatímco já vymýšlela další plány. Fórek byl v tom, že Jirka bydlel asi 15 km od nás, takže jsme si vyměnili čísla s tím, že se určitě někdy sejdeme a skočíme si třeba na pivko.

Náš výlet trval 21 dní, byla to úžasně strávená dovolená, tolik zážitků bych si nikdy nepřivezla ani od moře. Domluvili jsme se, že si to určitě ještě někdy zopakujeme.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA