Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Zařizování domácnosti byla zábava, znovu už bych to ale zažít nechtěla

Autor: Klára Mlčochová

29.08.2018 18:19

Když jsme se stěhovali do nového bytu, čekalo nás pořizování veškerého vybavení. Jelikož jsme se s přítelem oba stěhovali od rodičů, byla potřeba nakoupit vše úplně nové - od vybavení kuchyně, přes nový nábytek až po pomocníky do domácnosti. Nebudu lhát, jakožto správná žena jsem se všeho toho nakupování nemohla dočkat, i když jsem věděla, že se naše roky střádané finance rozkutálí neskutečnou rychlostí. Představa nového života ale byla daleko lákavější, takže jsem se těšila dne, až s přítelem konečně vyjedeme do víru nákupních středisek.

Měli jsme systematický plán. Nákup vybavení jsme si rozdělili na týden, vždy jsme se snažili na každý den přiřadit jinou místnost. Ukázalo se, že to byl docela dobrý nápad, vždycky jsme se soustředili na jeden typ zboží, jeden den jsme nakupovali vybavení do ložnice, následující den jsme hledali vybavení kuchyně, do třetice všeho dobrého jsme pořizovali nábytek do koupelny.

Jeden den přišla řada na koupi pomocníků do domácnosti. Na seznamu jsme mimo jiné měli mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici, kontaktní gril, myčku na nádobí a další maličkosti, bez kterých, jak jistě víte, se v domácnosti neobejdete. Kámen úrazu přišel ve chvíli, kdy jsme se nemohli rozhodnout, jaký typ vysavače si pořídíme. Já jsem hlasovala pro tyčové vysavače, které mi přijdou praktické, přítel chtěl klasiku v podobě sáčkového vysavače.  Nakonec jsme rozhodli, že uděláme kompromis a pořídili jsme bezsáčkový vysavač.

Když byly nákupy u konce, byla jsem upřímně velmi ráda, že už to mám za sebou. Na jednu stranu mě to nesmírně bavilo, na stranu druhou už teď vím, že bych to nikdy nechtěla zažít znovu. Byla to sice zábava, ale časově i fyzicky velice náročná.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA