Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Babiččiny staré šperky opět získaly své kouzlo

Autor: Klára Mlčochová

29.08.2018 18:03

Po smrti babičky jsme museli řešit spoustu věcí. V první řadě bylo potřeba vyřešit dědictví, ve kterém největší položku představoval babiččin byt. Celé vyřizování trvalo docela dlouho, po domluvě s rodinou jsme se nakonec rozhodli byt prodat, s čímž ale souviselo, že jsme museli všechny věci po babičce nějakým způsobem roztřídit - buď vyhodit, prodat nebo si schovat.

Mezi všemi věcmi, které nám po babičce zůstaly, byla i pokladnice plná babiččiných šperků. Už jako dítě jsem si s jejími poklady ráda hrála, společně s babičkou jsme si představovaly, že jsme princezny na hradu, zdobily jsme se náhrdelníky, řetízky i prsteny. Při těchto vzpomínkách mě vždy bodne u srdce, byť už je to nějaký čas, co tu s námi babička není.

Před nedávnem jsem onu pokladnici znovu objevila, opět se do ní zakoukala a s nemilostí si všimla, že šperky už nemají svůj původní jas a třpyt, jak mívaly, když jsem byla dítě. Zamrzelo mě to, protože moc dobře vím, jak ráda měla babička svoje ozdoby, proto mi to nedalo a rozhodla jsem se, že tuhle památku znovu oživím.

Hledala jsem způsoby, jak vyčistit šperky. Bylo tu převážně zlato, našly se zde i stříbrné kousky, babička toho nasbírala poměrně dost. Bohužel žádný ze způsobů, které jsem podle návodu podomácku zkoušela, nepřinesl takový výsledek, v jaký jsem doufala. Až pak mi kamarádka poradila, že existují nějaké ultrazvukové čističky, které prý dokážou vyčistit opravdu cokoli. Zaujalo mě to, pustila jsem se do dalšího hledání.

Světe div se, ale byť jsem byla skeptická, ono to vážně zafungovalo. Všechny šperky, které jsem s očekáváním podrobila čištění, byly opravdu jako nové. Vrátila jsem babiččině pokladu jeho původní kouzlo a sobě oživila památku, které na časy strávené s babičkou mám.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA