Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Při koupi bytu rozhodla láska pro vaření

Autor: Klára Mlčochová

27.08.2018 19:16

S přítelem jsme se už více jak tři měsíce snažili najít nějaký pěkný byteček, do kterého bychom se přestěhovali a započali tak náš společný život. Bohužel se nedařilo najít žádný, který by vyhovoval našim představám - jednou se nám nelíbila lokalita, podruhé nám nevyhovovala velikost, po třetí jsme přišli do plesnivého bytu, který v žádném případě nepřipadal v úvahu. Už jsem začínala být trochu skeptická a často jsem příteli opakovala, že nám společné bydlení ve vlastním bytě, který jsme si přáli koupit, asi není souzené. Přítel je ale optimista, který to tak černě neviděl, neustále se snažil hledat nové možnosti a mě přesvědčoval, že se již brzy určitě zadaří.

Jednoho dne jsme opět měli prohlídku bytu určeného k prodeji. Sešli jsme se s realitní agentkou, byla to moc milá slečna, která nám všechno pečlivě vysvětlila, ukázala nám všechny kouty v bytě a naše poslední kroky vedly do kuchyně. Do té doby se mi byt sice líbil, ale stále jsem z něho neměla ten pocit, že přesně tohle je ono. To se ale změnilo ve chvíli, kdy se přede mnou objevila moderní kuchyně, která jako by z oka vypadla mé tajné představě o perfektně zařízené kuchyni.

Kuchyňská sestava byla vkusná, zařízená v minimalistickém, leč vysoce moderním duchu. S dovolením jsem si drze začala prohlížet všechny skříňky, které byly tak prostorné, že mi to málem vyrazilo dech. Pracovní deska byla tmavá, zatímco zbytek kuchyně měl lehce krémový nádech. Pro mě zkrátka ideální kombinace, i přítel si všiml mého nadšení.

Nechali jsme si den na rozmyšlenou, i když já měla už dávno jasno. Odpoledne jsme se o bytě s přítelem bavili, dávali jsme dohromady pro a proti, přesto bylo rozhodnuto velmi rychle. Já hlasovala pro a ani přítel nebyl proti. U mě zkrátka rozhodla ta nádherná kuchyně, už jsem se viděla, jak v ní příteli, rodině a přátelům vařím všechny ty dobroty, kterými jsem vyhlášená. Za pár týdnů jsme se stěhovali, tu kuchyni miluji pořád - a čím dál víc!
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA