Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nepovedený výlet se nám nakonec podařilo zachránit

Autor: Klára Mlčochová

31.07.2018 15:20

Společně s přítelem jsme si jednoho sobotního rána vyjeli na výlet. Naplánovali jsme cestu vlakem do Prahy, protože jsme chtěli zažít nějaké to dobrodružství a alespoň tentokrát si pohodlně nevozit zadek autem. Brzy ráno jsme si sbalili svačinu do batohu a vyrazili na vlak.

Vlak měl hodinu zpoždění. V tu chvíli mě napadlo, jestli je tohle jediná pohroma, která nás dneska čeká. Po hodinovém čekání na nádraží, které se mi zdálo nekonečné, jsme konečně nastoupili do vlaku a celí hladoví si to zamířili přímo do jídelního vozu. Jaké překvapení bylo, když jsme na dveřích našli nápis „z technických důvodů zavřeno“. Nezbylo nic jiného, nežli sníst připravenou svačinu - jak jinak, nežli řízek s chlebem a kyselou okurkou, jak už je pro náš národ typické.

Do Prahy jsme dorazili později, nežli bylo v plánu a nestihli jsme tam plavbu po Vltavě. Loď vyrazila bez nás a na další bychom čekali minimálně hodinu a půl, což se nám nechtělo. Zvolili jsme tedy plán B a vyrazili za dalším cílem.

Chtěli jsme se dopravit co možná nejblíže k Petřínské rozhledně, na kterou jsem se toužila podívat. Jenže jsme si spletli metro a jeli na opačný konec. Ten den vážně nemohl probíhat lépe, opět jsme se zdrželi a místo na Petřín zamířili rovnou někam na oběd, protože nám oběma kručelo v žaludku.

Na Petřín už se nám nechtělo, viděli jsme ty davy lidí a raději si nějakou tlačenici nechali ujít. Vyrazili jsme na tržnici, kde jsme si chtěli koupit nějaké věci, i když jsme byli předem smířeni s jejich kvalitou. Cestou nás ale vytrolilo počasí, spustil se tak šílený liják, že jsme se museli rychle schovat. Schovali jsme se v budově, kde sídlila místní realitní kancelář, tam jsme přečkali slejvák, který se ale protáhl skoro na hodinu.

Byla jsem už tak znuděná, že jsem příteli navrhla, abychom už jeli domů. Cestou na vlak jsme procházeli okolo zlatnictví, kde jsme nakukovali do výlohy. V tom přítel zavelel, ať počkám venku, zaběhl dovnitř a vyběhl za pár minut s prstenem. Před výlohou onoho zlatnictví mě požádal o ruku, čímž mi okamžitě zlepšil náladu. Přeci jen se mu podařilo ten pokažený výlet zachránit.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA