Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsme daly s maminkou starým šperkům nový nádech

Autor: Klára Mlčochová

29.07.2018 10:21

Ačkoliv bydlíme s manželem a dětmi odděleně, neustále se vídáme, jak s mými, tak i s manželovými rodiči. Máme na obou stranách velmi dobré vztahy, proto je vždy příjemné si posedět i společně nad kávou nebo čajem a povyprávět si o tom, co se nám během předešlých dní stalo.

Když jsme takhle seděli jednou v pergole u mých rodičů, začala maminka mluvit o tom, jak se pustila do vyklízení půdy. Upřímně jsem ji dost obdivovala, protože kdybyste viděli, jaké skladiště vzniklo za poslední desítky let právě u nich na půdě, nestačili byste se divit. Nicméně potřebovali pozvat kominíka na revizi kvůli pojištění domu, proto bylo potřeba udělat generální úklid.

Během toho, co jsme si tak povídaly s mamkou, vypadlo z ní, že našla na půdě staré šperky ještě po její babičce. Vyvalila jsem oči a samozřejmě jsem je hned chtěla vidět. Byly to opravdu unikátní, dokonce tam byly ještě náušnice a brož, co jsou k vidění na staré svatební černobílé fotografii. Maminka však byla trochu zklamaná nad jejich vzhledem, protože se dalo říct, že ty nejlepší léta měly dávno za sebou. Byly dost zašlé, takové matné, kameny se neblýskaly. Zkrátka a jednoduše se na nich podepsala ta léta na půdě. S čímž jsem si ale věděla rady.

S manželem jsme si již před dávnou dobou pořídili dvě ultrazvukové čističky, které používáme při úklidech a odstraňování nečistot. Proto jsem se hned další den sebrala a jela znovu k mamince, tentokrát však společně s ultrazvukovou čističkou. Šperky jsme postupně vkládaly do vany čističky a nastavovaly s mamkou intenzivní čištění. Ačkoliv k tomu byla mamka dost skeptická, podařilo se mi ji uklidnit a výsledek stál opravdu za to. Šperky dostaly zcela nový nádech a ještě více vynikla jejich jedinečnost. Takto jsme to udělaly postupně se všemi. Maminka z toho byla dojatá, protože ani nedoufala, že se nám něco takového může podařit.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA