Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsme si uživili prodloužený víkend v Karlových Varech

Autor: Klára Mlčochová

24.07.2018 13:07

S manželem každoročně na začátku července využíváme svátků a vyrážíme někam na dovolenou nebo prodloužený víkend. Letos měl manžel hodně zakázek a nemohl nechat firmu celý týden bez dozoru, proto jsme se rozhodli vyrazit alespoň na čtyři dny a to po krásách České republiky.

Protože jsem ještě nikdy nebyla v Karlových Varech a manžel tam jezdí pouze na pracovní schůzky a pak ihned zpět, lokalitu jsme vybrali docela rychle. Protože jsme oba toužili po tom si užít lázeňskou atmosféru, dát si sklenku vína, ochutnat prameny a hlavně zrelaxovat a dobít baterky na to, abychom mohli dále fungovat v našem hektickém světě.

Hotel v Karlových Varech jsme si vybrali na základě nabídky možných wellness služeb. Byl by přece hřích jet do lázeňského města a neužít si aspoň nějaké procedury. Protože máme rádi věci naplánované, ihned jsme si zjistili, co se nachází v okolí našeho ubytování a vytipovali jsme si všechny památky a zajímavosti, které chceme navštívit. Musím říct, že jsem začala trochu litovat, že odjíždíme „jen“ na čtyři dny, protože ještě doma mi bylo jasné, že bychom potřebovali mnohem více dní.

Ve čtvrtek ráno, tedy o první svátek, jsme dorazili do Karlových Varů, kde jsme si dali svačinku, pak jsme se ubytovali a začali si užívat. Můžu Vám říct, že přesně něco takového jsem potřebovala. Chodili jsme na kafíčka, šli jsme asi po sto letech do venkovního kina, ochutnali jsme speciality tamních restaurací, užili si masáže a vířivky.

Absolutně nejvíce si mě získala zámecká kolonáda, a pokud plánujete cestu do Karlových Varů, tak si ji nesmíte nechat ujít. Nacházela se kousek od tržní kolonády. Několikrát jsme poseděli v altánu a načerpali příjemnou energii. Za návštěvu samozřejmě stojí i ostatní krásy, ale já jestli někdy ještě do Karlových Varů zavítám, určitě navštívím tento altán a strávím v něm pár hezkých chvil.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA