Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Vybírat sprchový kout byla manželova noční můra!

Autor: Klára Mlčochová

20.07.2018 14:10

Celý život jsme měli v bytě klasickou vanu. Můj manžel miluje dlouhé koupele, je schopný strávit v horké vodě klidně i hodinu. Mě to ale moc nebaví, raději dám přednost rychlejšímu sprchování, což je ale ve vaně docela nepraktické. Už nějakou dobu jsem se snažila manžela přesvědčit, abychom vanu vyměnili za sprchový kout. Přišla jsem na něj s argumentem, že sprchové kouty zabírají daleko méně místa, že jsou úspornější a že si díky němu budeme moci pořídit i sušičku, která se nám do koupelny až do této chvíle nevešla. Dalo mi to sice hodně přemlouvání, ale nakonec manžel přeci jen souhlasil.

Vyrazili jsme se podívat na nějaké sprchové kouty, a jak se ukázalo, bylo jich daleko více, nežli kolik jsem já sama očekávala. Lišily se nejen velikostí či tvarem, rozdíly spočívaly i v jejich funkcích a vnitřním uspořádání. Bylo mi jasné, že tohle nebude jen tak, přesto jsem se rozhodla, že se nevzdám, když už se mi podařilo manžela přemluvit.

Pro něho byl výběr sprchového koutu očividně noční můrou. Vůbec nevěděl, na co se má ptát, netušil, jaké funkce jsou dobré a jaké jsou zbytečné, zkrátka na něm bylo vidět, že by své slovo vzal nejraději zpátky. Naštěstí tak neučinil, což bylo jedině dobře. Nakonec jsem se rozhodla, že si necháme poradit a doporučit od někoho, kdo tomu rozumí.

V prodejně nám ukázali pár tipů sprchových koutů, každý byl trochu jiný, ale nakonec se nám podařilo vybrat. Sprchový kout jsme zaplatili a nechali si jen dovézt i nainstalovat, měli jsme to bez práce a nelitujeme peněz vynaložených navíc.

Manžel si zpočátku zvykal na to, že už se nemůže naložit do plné vany, máme ale sprchový kout s vaničkou, kam si přeci jen může vodu napustit, takže to není až takový šok. I přes počáteční rozpaky mi ale po pár dnech přiznal, že je rád, že jsme tohle rozhodnutí učinili. Ve finále jsme spokojení oba a já jsem za to moc ráda.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA