Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

17. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsme maminku učili nakupovat elektro na internetu

Autor: Klára Mlčochová

25.04.2018 07:52

Moje maminka je tzv. stará škola, takže když si chce pořídit něco nového, jednoduše se zvedne a dojde si pro to do klasického kamenného obchodu. Jak ona sama říká, je moderní dobou nepolíbená a nějaké nákupy na internetu, které jsou teď velkým hitem, jí naprosto minuly.

Scházíme se celá rodina vždy v neděli u maminky na oběd. Během jednoho odpoledne se mimo řečí zmínila, že se jí rozbil mixér a že by potřebovala koupit nový. Napadlo mě, že bych mohla mamince ukázat, jak se nakupuje na internetu, protože vzhledem k jejímu věku a skutečnosti, že z malé vesničky musí do města dojíždět autobusem minimálně se dvěma přestupy, to pro ní bude daleko jednodušší.

Jakmile bylo po obědě a bratr s rodinou odešli domů, vzala jsem si maminku stranou, posadila ji před notebook a začala vysvětlovat, jak to při tom online nakupování chodí. Maminka je sice starší ročník, ale s počítačem umí zacházet docela bravurně, za což vděčí svým třem vnukům. Překvapilo mě, že nic nenamítala, poctivě mě poslouchala a bylo vidět, že jí nabídka na internetu zaujala.

Našli jsme společně e-shop, na kterém prodávali nejrůznější elektro. Začali jsme společně s maminkou prohlížet jednotlivé kategorie a došly jsme až do sekce mixéry. Tam jsme podle výkonu, ceny a dalších kritérií vybrali jeden moc pěkný a cenově přijatelný mixér, který jsme hned objednali, a maminka čekala, a jí zboží doručí.

Pár dní na to mi volala, že jí právě mixér dovezli až domů, že už jej stihla rozbalit a prý je úžasný. Odpoledne jsem se měla stavit na něco dobrého, aby mi prý poděkovala. Neodmítla jsem, maminčině štrůdlu, který mi slíbila, totiž nikdy neodolám.

Ukázalo se, že maminčiny úmysly byly jiné, nežli mi jen poděkovat a pohostit mě štrúdlem. Požádala mě, jestli bychom se nemohli společně podívat ještě po kulmě na vlasy. A nezapomněla se zmínit ještě o tom, že by se jí hodila nová rychlovarná konvice. Bylo vidět, že ačkoli dříve internetové nákupy zavrhovala, po první zkušenosti jim přišla na chuť. Od té doby nechce nakupovat jinak.
Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA