Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Prodej bytů v Praze se ukázal jako hračka

Autor: Klára Mlčochová

18.12.2017 09:13

Když mi umřela babička, po čtení závěti jsem se dozvěděla, že mi v Praze odkázala menší byteček. Ona v něm sice nežila, ale několik let jej pronajímala a teď jsem ho měla ve vlastnictví já. Jsem holka z malého města, kterou život v Praze neláká. Na mě je to moc chaotické, rušné a zkrátka velké. Takže jsem přemýšlela, jak s tímto bytem naložím.

Kamarádka pohybující se v realitách mi řekla, že pronájem je jedna věc, ale je s tím hodně starostí. Navíc jsem to do Prahy měla opravdu z ruky, takže dojíždět tam nepřipadalo v úvahu. Doporučila mi, ať byt prodám, že to tak pro mě bude nejlepší. A tak jsem si řekla, že dám na její doporučení a byt v Praze skutečně prodám. Jenže jak?!

Našla jsem si jednu renomovanou realitní kancelář, která se ukázala jako nejlepší v Praze. Zaujalo mě, že mají více jak 15 let zkušeností a na trhu se tak pohybují dost dlouho na to, aby mi dokázali pomoci. Dozvěděla jsem se, že se zaměřují jak na pronájem, tak i na prodej bytů v Praze - a to tak, že byty nejen nabízí k prodeji, ale zároveň umožňují prodej jejich vlastníkům. A bylo rozhodnuto.

Udělala jsem si výlet do Prahy, kde jsem se sešla s jejich pracovnicí. Jednání proběhlo v příjemném duchu, musela jsem uznat, že jednají opravdu profesionálně, ale zároveň lidsky. Domluvili jsme vše potřebné, jeli jsme se na byt mojí babičky podívat a pak už zbývaly jen maličkosti, které ale realitní kancelář vyřídila za mě.

Myslela jsem si, že vše bude trvat strašně dlouho, dávala jsem tomu minimálně půl roku. A klidně i více. O to více mě překvapilo, že se mi ozvali za necelé tři měsíce, že našli zájemce. Pak už to bylo ráz na ráz, ani jsem se nestačila divit. Babiččin byt jsem prodala a peníze se rozhodla využít ke koupi bytu u nás ve městě. Se svým rozhodnutím jsem spokojená a neměnila bych.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA