Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Dětské oděvy pro malé kutily

Autor: Klára Mlčochová

25.10.2017 09:50

S manželem máme dvě děti - sedmiletá dvojčata, Patrika a Tomáše. Už odmalička nám bylo jasné, že tihle dva budou rýpat do všeho, co se jim postaví do cesty. Jakmile se naučili lézt po čtyřech, neustále je zajímaly skříňky a šuplíky, když se naučili chodit a držet věci v ruce, museli jsme před nimi schovávat všechny technické věci. A nepřejte si vidět, co se dělo, když se náhodou dostali k manželovu nářadí. To jsme o nich klidně celé odpoledne nevěděli, jak si tiše něco kutili!

Když naši kluci dospěli do věku, kdy se začínali zajímat o to, že by tu a tam s něčím pomohli, nadšeně jsme je s manželem zapojovali. Jsme totiž toho názoru, že se děti mají vést k manuální práci a že je na místě, aby si uměli to či ono sami opravit, to nebo tamto sami sestavit a podobně. Často tedy s manželem nebo jejich dědečkem chodili na zahradu, kde něco společně stavěli, bourali, spravovali a podobně. Jediné, co mi na tom vadilo, bylo zničené oblečení. Co si budeme povídat - obyčejné tepláky a mikiny toho moc nevydrží, takže jsem byla nucena poničené oblečení často vyhazovat.

Pak přišel manžel s nápadem, který nás oba okamžitě nadchnul: pořídíme klukům k Vánocům dětské oděvy, které se věrně podobají klasickým pracovním oděvům. Manžel nelenil, okamžitě usedl k notebooku a šel hledat. Narazil na stránku rucedozadu.cz, kde nabízeli mimo oblečení a pomůcek pro dospělé i monterky pro děti. V tu chvíli bylo rozhodnuto, kluci si pod stromečkem rozbalí svoje pravé pracovní monterky.

Když balíčky dorazily, museli jsme se s manželem hned podívat. Zatímco mého muže nejvíce zaujal vzhled, který okomentoval slovy, že vypadají jako jeho monterky, co nosí v práci, mě se líbila kvalita zpracování i pevný materiál. Byla jsem přesvědčena, že tyhle monterky už musí něco vydržet.

Týdny se překulily jako voda a byl tu Štědrý den. Přála bych vám vidět tu radost v očích našich dětí, když si oba rozbalili monterky. Samozřejmě si je hned museli vyzkoušet, což ještě více umocnilo jejich nadšení. Hned druhý den ráno v nich vyběhli na zahradu, tuším, že šli stavět ptačí budku. Od té doby je nosí pořád.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA