Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Prodej bytů je oblast, ve které jsme se doposud neorientovali

Autor: Klára Mlčochová

25.09.2017 11:11

Po jedné vzdálené příbuzné, kterou jsme viděli všeho všudy asi dvakrát, jsme s manželem zdědili takový menší, starý byt v Praze. Jelikož už neměla žádnou blízkou rodinu, po proběhnutí dědického řízení, jsme byli informováni o tom, že její pražský byteček bude náš. S naší rodinou sice bydlíme nedaleko Prahy, ale děti máme ještě malé a byt nebyl zrovna v nejlepším stavu. Tak nějak jsme se shodli, že nemáme energii na to řešit nějaké nájemníky a rekonstrukci bytu, proto jsme odhlasovali prodej bytu.

Nikdy dřív jsme takovou situaci nemuseli řešit, proto jsme nevěděli, jak je na tom trh s nemovitostmi v Praze. Nejeden večer jsem se trápila tím, že jsem do vyhledávače zadávala heslo prodej bytů Praha, a čekala, že se dozvím informace o tom, kolik stojí byty v jednotlivých částech, typy na to, jak byt rychle prodat a mnoho dalšího.

Manžel je však v určitých věcech velmi razantní a to i v tento moment. Odtáhl mě od počítače s tím, že prostě nemůžeme prodávat byt sami a že se obrátíme na nějakou realitku. V práci si zjistil od kolegy kontakt na jednu, se kterou mají letité dobré zkušenosti. Za pár dní jsme šli na schůzku, sdělili jsme jim naše trápení s bytem, a že bychom ho chtěli prodat. Zaměstnanec realitky nás velmi ochotně vyslechl, vše si sepsal, pak jsme se šli společně v bytě, byly pořízeny opravdu kvalitní, světlé fotografie, celkově si interiér malinko uzpůsobily, aby fotky vypadaly dobře a my se nemuseli o nic starat.

Trochu jsme se báli toho, jak dlouho to asi může trvat, než se byt prodá, vyřídí veškerá dokumentace a papírování. Byli jsme však velmi mile překvapeni. Do dvou měsíců jsme měli vše z krku. Byt byl prodaný, smlouva podepsaná, na katastru vše vyřízené, peníze připsané na účtu. Nestačili jsme se divit. Díky této finanční injekci jsme se rozhodli, že vezmeme celou rodinu v zimě do Alp a na jaře se pustíme do kompletní rekonstrukce našeho domečku. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1


Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA