Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pronájem bytu může být hračka, když víte na koho se obrátit

Autor: Klára Mlčochová

17.08.2017 10:14

A my jsme věděli! Vlastníme s manželem byt v Praze a již delší dobu jsme měli problémy s nájemníky. Pravidelně se x posledních měsíců opožďovaly příchozí platby za nájemné. A to když si vzpomenu, jak si neustále sousedé stěžovali, že neuklízí a dělají rámus. Jednou, když jsme tam šli s manželem na kontrolu, byli jsme zděšeni, v jakém stavu byt byl. Špinavé stěny, zápach od kouření a zatuchliny. Tohle bych nikomu nepřála. Každopádně to pro nás byla poslední kapka!

Připravili jsme předčasné ukončení smlouvy z důvodu jejího nedodržování ze strany nájemníků. Když se vystěhovali, tak nás čekala pěkná fuška to tam dát všechno zase do kupy od malování až po pořádné vygruntování. Nicméně jsme se do toho pustili v plné síle a zvládli jsme to poměrně dobře a hlavně rychle.

Teď už nás čekalo jen sehnat solidní nájemníky, se kterými již nezažijeme výše zmíněné situace. Tentokrát jsme chtěli vsadit na jistotu, proto jsme se obrátili na realitní kancelář, která se orientuje na pronájem bytů v Praze. Již jsme s nimi v dřívější době spolupracovali a věděli jsme, že oni nám nejlépe pomohou sehnat takové nájemníky, kteří nám nebudou neobtíž.

Pověřený pracovník nám vypracoval kvalitní fotografie bytu. Bylo vidět, že ví, co dělá. Přesně věděl, co a jak naaranžovat a z jakého úhlu interiér vyfotit, aby v něm bylo pěkné světlo. Zajistili prohlídky potencionálních nájemníků, ve finále nám doporučili manželský pár, který se jim nejvíce zamlouval. Samozřejmostí bylo i veškeré administrativní zajištění.

A možná si říkáte, jaký je náš celkový dojem? Skvělý! A to jednoznačně. Nejen, že jsme neměli žádnou práci s tvorbou inzerátů, domlouvání schůzek a celkovou administrací okolo toho, ale zároveň jsme získali nájemníky, ze kterých máme moc dobrý pocit. No co víc si přát?

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA