Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Venkovní žaluzie nám pomáhají přežít léto

Autor: Klára Mlčochová

21.07.2017 13:41

Kdekdo by si myslel, že život v podkrovním bytě nemá jedinou chybičku. Prostor působí romanticky, zkosené zdi v interiéru vytváří útulný prostor a celkově se zdá, že bydlet v podkroví je jedním slovem snem. Jenže ne vždy je tomu skutečně tak. Například v létě to není zrovna procházka růžovou sadou, zvlášť když je venku vedro k padnutí ještě před obědem.

Nemůžu se tak divit svému manželovi, který teplo doslova nesnáší. Jakmile je na něho až moc vedro, okamžitě odchází, protože se ihned začne potit a je mu to nepříjemné. Umíte si tak představit, jak mu bylo doma v obýváku, když teploměr už v deset dopoledne ukazoval 26 °C s příslibem, že odpoledne to bude ještě mnohem horší.

„Takhle to dál nejde!“ rozčiloval se jednoho rána, když v televizi zrovna ohlašovali předpověď počasí na aktuální den. Když jsem se zaposlouchala do hlasu moderátorky, zjistila jsem, že ten den mělo být něco kolem 35 °C, což znamenalo, že u nás v bytě nebude odpoledne k vydržení. „No jo, ale co chceš dělat?“ zeptala jsem ho. „Nemůžeme přece pořád utíkat před pitomým počasím“ stěžovala jsem si při vzpomínce, jak jsme celý minulý týden raději jezdili po výletech, než abychom museli sedět na zadku doma. Manžel vstal z gauče, vzal si peněženku a se slovy, že si zajde na jedno, ještě dodal, že určitě něco vymyslí.

A taky že jo. Ten večer přišel s nápadem, který mu do hlavy vnukl kamarád David, s nímž se potkal na pivku. Prý nutně potřebujeme venkovní žaluzie Praha, protože David je má doma taky a nemůže si stěžovat, že by jim bylo vedro. Ptala jsem se na bližší informace, protože tohle mi toho moc neřeklo.

Dostalo se mi vysvětlení, že se jedná o šikovný systém, který se instaluje na vnější stranu oken a funguje jako praktické stínění interiéru. Manžel nadšeně rozmachoval rukama a dál na mě valil informace, že venkovní žaluzie nás v létě ochrání před sluníčkem a v zimě zase zafungují jako tepelná izolace. A tak jsme do toho šli, hned druhý den jsme zavolali do dané firmy a nechali si žaluzie nainstalovat. A výsledek? Více než uspokojující! Žaluzie fungují skvěle a my již nemusíme utíkat před horkými dny!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA