Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Moderní kuchyně byla mým snem

Autor: Klára Mlčochová

21.07.2017 12:49

Už od malička miluji vaření. Pamatuji se, jak jsem se mamince neustále pletla pod nohama a chtěla jí pomáhat při vaření, pečení i smažení. U všeho jsem musela být a nic mi nesmělo utéct. Láska k vaření ve mně postupem času jen sílila, díky tomu jsem si vybrala střední školu obor Kuchař a gastronomii studovala i na vysoké. Vařit pro mou rodinu pro mě rozhodně není povinnost, jako například pro moje kamarádky, které se vždycky znuděně ošívají. Ba naopak, kuchyně je mým královstvím. Má to ale jeden háček…naše stará paneláková kuchyně už není tím, čím bývala před lety, kdy jsme se s manželem vzali.

Když jsem se před manželem u nedělního oběda zmínila, že bych si přála novou kuchyni, odpověděl mi smíchem. Prý jestli jsem se nezbláznila, kde bychom na to asi tak vzali peníze? A tak jsem svůj sen zase pohřbila a smířila se s realitou, že budu vařit v oprýskané kuchyni, která nenabízí mnoho úložného prostoru a její uspořádání mi zrovna dvakrát nevyhovuje.

Od naší obědové debaty o nové kuchyni uplynuly více jak tři měsíce, blížil se den mých narozenin a rodina se mě neustále ptala, co bych si přála. Odpovídala jsem, že by se mi hodila nějaká kosmetika, možná i něco na sebe. Čekala jsem, kdy se přijde zeptat i manžel, protože se mě na narozeninový dárek ptá každý rok. Letos ale nepřišel, dokonce ani den před narozeninami u mě nebyl vyzvídat, co bych si přála.

V den narozenin jsem se vracela z práce kolem druhé odpoledne. Oslavu chystala dcera, proto jsem věděla, že až přijdu domů, nezbude na mě moc práce. Na schodech našeho panelového domu jsem potkala dva dělníky, kteří se potutelně usmívali, když kolem mě procházeli. Myslela jsem si, že jsou jen milí, tak jsem jim úsměv oplatila.

Doma jsem si odložila v předsíni a s taškou plnou nákupu jsem se vydala do kuchyně. A málem se o mě pokoušely mdloby, když jsem viděla tu nejkrásnější kuchyni, kterou jsem si kdy mohla představit. Vzápětí mi došlo, proč se manžel nepřišel ptát - jeho dárkem byla nová moderní kuchyně! Oči celé rodiny jsem měla v zádech, když jsem si prohlížela jednotlivé poličky a rozplývala se nad tím, kolik je tu místa. Tohle byly mé nejlepší narozeniny, ale radši se nechci ptát, jak teď vypadá náš bankovní účet…Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA