Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Školení Excel: Díky němu se mi otevřely zcela nové možnosti

Autor: Klára Mlčochová

19.07.2017 09:58

Mou každodenní pracovní náplní je práce na počítači. Těch činností, co tam vykonávám je opravdu mnoho. Od zpracovávání pošty, odesílání datových zpráv, revize připravených smluv, až po velmi častou práci s Excelem. Neřekla bych, že jsem měla nějaký problém s prací v Excelu, ale některé věci jsem dělala složitěji a rozhodně jsem se nikdy neorientovala ve všech funkcích, které Excel nabízel. A musím uznat, že u jednoho zadaného úkolu jsem trošku selhala. Dostala obrovské množství dat na zpracování a zkrátka jsem nebyla stavu tu tabulku zformátovat do takové podoby, do jaké on si představoval.

Zřejmě z toho důvodu mi jednoho dne přišel e-mail o informaci, že mi zaplatil školení. Nejprve jsem to brala trošku jako své selhání, nicméně jsem se rozhodla k tomu postavit čelem. Teď když se na to dívám zpětně, tak jsem vděčná, že takový krok můj nadřízený udělal. Školení Excel mi otevřelo zcela nové oblasti a možnosti práce v tomto programu. Díky tomu již konečně ovládám mou noční můru, kterou byly kontingenční tabulky, zvládám konsolidovat data a mnoho, mnoho dalšího.

Když se podívám globálně na moji práci v Excelu, jsem si teď mnohem více jistá, vždy vím, kam mám kliknout, co je třeba nastavit a moji práci to maximálně zefektivnilo. To u čeho jsem si nebyla jistá, teď zvládám levou zadní a stihnu toho teď mnohem víc a na konci měsíce už neřeším takové stresy a neplaším, že nestíhám. Celkově se mi ulevilo.

Dokonce jsem začala uvažovat nad tím, že bych sama navrhla mému nadřízenému, že bych ráda absolvovala i jiné školení v produktech Microsoft Office. Myslím si, že on uvítá mou ochotu se vzdělávat a mně by to opět pomohlo při běžných, rutinních činnostech, které tu musím vykonávat. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA