Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsme hledali prodej bytů a konečně našli to pravé

Autor: Klára Mlčochová

27.06.2017 12:24

Když sousedé žijící o patro nad námi v neděli večer opět na celý barák řešili své hádky a bylo jim úplně jedno, že je u toho slyší snad i ve druhém paneláku, usoudili jsme společně s přítelem, že tohle už je opravdu přes čáru. Jejich ustavičné hádky byly snad na denním pořádku, upřímně už si nepamatuji den, kdy by se tihle dva nehádali. Nejenže člověk musí i v jedenáct večer poslouchat, jak si vzájemně nadávají, zasypávají se výčitkami, ale často se jejich rozpory přenesou i na společné chodby a to je teprve rachot.

Koupíme si vlastní byt, navrhl jednoho rána u snídaně Marek a mě spadla brada. Kde na to asi tak vezmeme peníze, proběhlo mi okamžitě hlavou. Vzápětí se mi ale dostalo vysvětlení, že máme přeci něco naspořeno, jemu že končí pojistka a že s trochou štěstí dostaneme nějakou půjčku. Ačkoli jsem byla odhodlaná z tohoto bytu, kde jsme žili životem našich sousedů, byť nechtěně, odejít co nejrychleji, vidina tak obrovské investice mě v první chvíli zaskočila. Opravdu jsme na to připraveni?!

Pak už ale věci měla rychlý spád. Přítel na nic nečekal a hned nám domluvil schůzku s jedním realitním makléřem. Kdekdo by si sice řekl, že prodej bytů není nic tak složitého, do čeho by se člověk nemohl pustit na vlastní pěst, jenže když se jedná o takové peníze, nechtěla jsem nic ponechat náhodě. Pán byl velice příjemný, vzal nás do několika bytů na prodej, vše pečlivě vysvětlil, ukázal, doporučil.

Nechali jsme si pár dní na rozmyšlenou. Moc se nám oběma líbil jeden byt na okraji Prahy, kde byl nádherný výhled, dostupnost byla slušná a především tam byl klid. Jen co se vyřídilo vše okolo peněz, pustili jsme se do stěhování. Ačkoli se říká, že stěhování je noční můra, my jsme se těšili. Teď už máme konečně klid, žijeme v krásném bytě a naši sousedé jsou tiší. Díky bohu!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA