Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Výhody levné kuchyně přesvědčily mě i manžela

Autor: Klára Mlčochová

27.06.2017 11:20

Před pár měsíci jsme se s manželem dohodli, že se konečně pustíme do renovace naší kuchyně. Slouží sice pořád dobře, jenže ji máme od chvíle, co jsme se vzali - a to bylo letos v dubnu už krásných 20 let. Není se tak čemu divit, že jsem zatoužila po nové kuchyni, která by krásně voněla a ještě krásněji vypadala. Jsem pořád žena a u žen je přece známo, že je pro mě kuchyně svatyní. A u mě tomu samozřejmě není jinak.

Dohodnout se na změně, ujasnit si priority a shodnout se na stejném návrhu je jedna věc, mít na to peníze je věc druhá. A právě finance nás bohužel hodně brzdily, i když jsme měli našetřeno, po prohlédnutí aktuálních katalogů jsme zjistili, že by nás pořízení nové kuchyně dokonale zruinovalo. A donutilo jíst několik měsíců suchý chleba.

Takhle to nejde, prásknul jednoho večera manžel rukou do jídelního stolu. Nemůžeme si to dovolit, moc dobře to víš. Věděla jsem, jenže i přesto jsem se jako malá holka nemohla ubránit touze po nové kuchyni, která se leskne, voní novotou a má všechno, co ta stará postrádala. Jenže jsem si uvědomovala, že po něm nemůžu chtít, abychom se kvůli mým vrtochům kompletně vydali z peněz. A proto jsem se pomalu začala s novou kuchyní loučit. I když mi to bylo strašně líto.

Pár dní na to přišel manžel z práce a už od dveří se usmíval od ucha k uchu. Netrpělivě jsem čekala, co z něho vypadne, neusmíval by se jen tak pro nic za nic. A pak to přišlo, můj sen opět dostal živé barvy. Kolega v práci mu prý říkal, že si nedávno s manželkou koupili novou kuchyni, prý na její ustavičné stěžování si, které už nemohl poslouchat. A prý je to ani moc nestálo. Na mou otázku, jak je to možné a jak to tedy udělali, když nové kuchyně stojí takový majlant, mi bylo odpovězeno jediné: levné kuchyně!

Následoval výčet výhod, kterými se mě manžel snažil přesvědčit, že právě tohle je ta cesta, po které se máme vydat. Neváhal a hned mi ukázal stránky, o kterých se s kolegou bavili. A tak jsme se na ně se sklenkou vína podívali blíže.

Za pár dní už mi doma instalovali novou kuchyni. Je nádherná a pyšní se všemu funkcemi, které mají i ty předražené modely. Jediný rozdíl se skrývá v ceně.Teď mám novou kuchyň, se kterou jsem spokojená a co víc - nemusela jsem se vydat ze všech naspořených financí!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA