Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Správa nemovitostí od realitky nám vytrhla trn z paty

Autor: Klára Mlčochová

03.05.2017 12:50

Moji rodiče vlastní takový postarší cihlový dům, ve kterém se nachází celkem sedm bytů na okraji Prahy. V jednom bytě bydlí moje mamka s tátou a ve zbylých bytech se nacházejí nájemníci. Vzhledem k tomu, že takový dům zabere strašně moc práce, má to táta jako práci na plný úvazek. Ten kdo má s něčím takovým zkušenost, musí vědět, že to není sranda, tak jak si mnoho lidí představuje.

No ale stala se velmi nemilá věc, táta upadl ze schodů a na třikrát si zlomit pravou nohu. Vzhledem k tomu, že se mu to velmi špatně hojilo, byly mu doktorem doporučeny lázně v Kladrubech. Jenže to nebyly lázně, jako jezdila naše babi na dva týdny, ale na několik měsíců. A mamka na to zůstala sama. My jsme se jí samozřejmě snažili pomoct, ale z dlouhodobého hlediska to nebyla udržitelná situace.

Jednoho dne, když se manžel vrátil z práce, přišel s velmi zajímavým řešením, kterým byla správa nemovitostí v Praze. Nejprve jsem si nebyla zcela jistá co si pod tím představit, každopádně jsem byla v podstatě otevřená úplně všemu, co by mohlo vyřešit naši situaci.

No a můj manžel je muž činu. Ihned si začal zjišťovat bližší informace o tom, co správa nemovitostí obnáší a domluvil nám schůzku v realitní kanceláři. Upřímně jsem byla docela jako v Jiříkově vidění, dost mě nabídka jejich služeb překvapila, ale pozitivně překvapila. Proto jsme si vlastně okamžitě na první schůzce plácli. Mamce a tátovi jsme to oznámili jako hotovou věc, protože oni by do toho určitě nechtěli investovat, každopádně my jsme věděli, že takhle to nejde dál a byli jsme nadšeni. Od té doby nemáme s domem ani nájemníky absolutně žádnou starost, protože vše za nás vyřizuje pověřený pracovník realitky. A mamka si na to také zvykla a myslím si, že těchto služeb budeme využívat, i když se táta vrátí domů a bude fit. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA