Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Zdravotní obuv vyřešila dědovy bolesti zad

Autor: Klára Mlčochová

25.04.2017 13:56

Náš dědeček je tvrdohlavý beran. Žádný jiný člen naší rodiny nedostává svému znamení v takové míře jako právě dědeček. Odjakživa si věci dělá po svém,  do ničeho si nenechá mluvit a na všechno má svůj názor. Už několik měsíců si ale stěžuje na nesnesitelné bolesti v zádech, kvůli kterým se přestal věnovat svému oblíbenému koníčku -  zahradničení. Nejenže je nám líto, že ho trápí nepříjemné bolesti, ale zároveň už se nechceme dále dívat na to, jak místo času strávenému na zahrádce sedí na gauči u televize a neustále naříká. Proto jsme se rozhodli zakročit.

Každou neděli se celá rodina schází u babičky a dědečka na oběd. Je to taková rodinná tradice, kterou dodržujeme již několik let a která nás všechny příjemně sbližuje. A právě nedělní oběd se měl stát okamžikem, kdy jsme se měli odhodlat říci dědovi svůj názor na jeho zdravotní stav.

Když jsme na něho se sourozenci vyrukovali, že by s těmi zády konečně měl začít něco dělat, obdařil nás svým typickým rozmrzelým výrazem ve tváři. Všem bylo jasné, že s naším názorem nesouhlasí. I přes jeho očividně špatnou náladu jsme ale pokračovali v  argumentování, že takhle to přece dál nejde.

To se na nás dědeček obořil, že k doktorovi ho nedostaneme ani stádem koní, tak ať se ani  nesnažíme. V tom přišla sestra s nápadem, že by dědovi mohla pomoci zdravotní obuv. Ta je přeci speciálně navržená tak, aby rovnoměrně rozložila váhu těla a maximálně tak člověku ulehčila. Ačkoliv byl několik prvních minut zásadně proti, nakonec dal za pravdu, že za zkoušku nic nedá.

Se sestrou jsme si vzaly dědovy míry a ještě ten večer zdravotní boty objednaly v internetovém obchodu, což se jevilo jako lepší, rychlejší a především levnější nápad. Na boty jsme nemuseli čekat dlouho, dorazily do týdne a my jsme je tak stihli vzít na další nedělní oběd. S dědečkem jsme se dohodli, že je bude týden nosit a příští neděli nám řekne, zda zaznamenal nějakou změnu. Testovací týden utekl jako voda a my se nemohli dočkat výsledků. Místo protivného dědečka jsme ale viděli usměvavého muže, který nadšeně pomáhal babičce v kuchyni a ještě si u toho vesele pobrukoval. Když nás viděl, oči se mu zalily slzami a dědeček chudák nevěděl, jak by nám poděkoval. Bolesti prý sice nezmizely úplně, ale jsou mnohonásobně menší a to mu prý k životu bohatě stačí.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA