Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Renovace naší chaty dopadla na výbornou

Autor: Klára Mlčochová

23.03.2017 08:36

S manželem máme chatu uprostřed Krušných hor, kterou jsem zdědila po mé babičce. Až na pár úprav, které byly nutné k tomu, aby nám chatička nespadla na hlavu, neprošla výraznou změnou. Nechtěla jsem zasahovat do památky, která mi po mé milované babičce zůstala. Když tedy manžel přišel s nápadem, že bychom chatku mohli trochu zrenovovat, neskákala jsem nadšením tři metry vysoko.

Přemlouval mě dlouhé týdny. Bylo mi líto, že chce provést změny, nechtěla jsem zničit to jediné, co mi zůstalo po prarodičích. Když ale manžel předhodil rozumné důvody, pro které by přeci jen stálo za to renovaci zvážit, musela jsem mu dát za pravdu. Stála jsem si ale za tím, že chci co možná nejvíce udržet to kouzlo, které v chatičce sálalo z každého kousku nábytku.

Zatímco manžel řešil technické úpravy a stavební prvky, já se pustila do výběru nábytku. Ihned mi do oka padl rustikální nábytek, který mi okamžitě připomněl dětská léta strávená u babičky. Byly to nejkrásnější roky mého života, na která do dnešního dne ráda vzpomínám. I když pokaždé e slzami v očích. Moje volba tedy byla jasná, chtěla jsem chatičku zařídit rustikálním nábytkem, u kterého je myšleno i na ty nejmenší detaily a je vyráběn tak, aby do každého prostoru vnesl kousek přírody.

O pár dní později byl nábytek na cestě a my jsme si udělali prodloužený víkend. Odjeli jsme s manželem a dětmi na chatu a pustili se do práce. Všechen starý nábytek musel pryč, zruční muži se pustili do oprav, kterým něžné pohlaví nerozumí a já s dcerou jsme vyklízely celý prostor. V sobotu večer bylo vše připraveno. V neděli přivezli nábytek, okamžitě jsem si ho zamilovala. V reálu vypadal mnohem lépe, nežli na fotkách.

Rozmístili jsme jej podle plánu. Komodu s postelí do ložnice, vitrínu do malého obýváčku, přihodili jsme televizní stolek a manžel si prosadil ještě podnos na kolečkách. Prý aby měl všechny dobroty neustále po ruce. Ačkoli jsem byla zpočátku proti, jsem z výsledku nadšená.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  1

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA