Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Bydlet u frekventované silnice není žádný med

Autor: Klára Mlčochová

23.03.2017 08:06

Před rokem jsme koupili menší domeček, který ale stojí kousek od poměrně rušné silnice. Auta zde jezdí ve dne v noci, z čehož jsem neměla vůbec radost, ale čekali jsme miminko, chtěli jsme se přestěhovat do svého a tento domek vyšel cenově velice přijatelně, tak jsme dlouho neváhali. Několik týdnů jsem si na neustálý ruch zvykala. Rozčilovalo mě, že si nemohu v klidu číst, aniž bych neslyšela pneumatiky svištící po silnici, nebo sledovat televizi a neposlouchat u toho troubící klaksony. Nakonec jsme si s manželem zvykli, jenže pak se nám narodila dcera a vše bylo jinak.

Projíždějící auta a kamiony mi malou neustále budily. Opravdu zde jezdí ve dne v noci, každý spánek tak byl přerušován pláčem a mou počínající hysterií. Jednoho večera jsem manželovi brečela na rameni, že takhle to dál nejde. Museli jsme najít řešení. A to co možná nejrychleji.

O pár dní později jsme seděli nad notebookem a hledali možnosti, jak okolní ruch vymanit z našeho života. Mluvili jsme o tom i s přáteli, kteří nám doporučili venkovní žaluzie Praha. Ty mají hned několik výhod - tlumí hluk, snižuje účinky záření na okna, mimo jiné slouží jako tepelná izolace. Bylo rozhodnuto!

Našli jsme si stránku, na které nabízeli kvalitní žaluzie za příznivé ceny. V nabídce měli i jejich montáž, což jsme s manželem ocenili. I když je můj muž poměrně zručný, nechtěl nic ponechat náhodě a veškerou práci tak svěřil do rukou těm zkušenějším. O pár dní později přijeli velice milí pracovníci, kteří nám na okna žaluzie nainstalovali. Byla to otázka chviličky. Nemohli jsme se dočkat, až je vyzkoušíme v plné parádě.

Realita zvysoka předčila naše očekávání! Jakmile jsme žaluzie zatáhli, veškerý hluk přicházející zvenčí zmizel. Doma bylo krásné ticho, jako ještě nikdy před tím ne. Dcerka spala krásně celou noc, ani jednou ji nevzbudilo troubící auto. Investice do venkovních žaluzií byla to nejlepší, co jsme pro naši rodinu mohli udělat!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA