Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Cesta za přáteli do Austrálie: Naše starosti a radosti

Autor: Klára Mlčochová

22.03.2017 09:49

Moje kamarádka pracovala několik let jako delegátka pro jednu velkou cestovní kancelář a při jednom z pobytů v Řecku se seznámila se svým nynějším manželem, který pochází z Austrálie. Vzhledem k tomu, že to bylo opravdu asi osudové setkání a oni si prostě padli do oka, rozhodla se to vyzkoušet a odstěhovat se za ním. Dnes je tomu již deset let, co tam spolu šťastně žijí. A minulý rok na podzim, jsme k nim byli s rodinou pozváni alespoň na měsíc na návštěvu.

Já i manžel máme velmi dobré vztahy v práci a tak nebyl problém si domluvit volno. Část pobytu pokryla dovolená a část jsme si museli vzít neplacené volno. Děti nebylo problém ve škole uvolnit s příslibem, že vše doženou. Největší starost nám dělal náš dům, který bychom měli nechat jen tak několik týdnů opuštěný. Byla jsem z toho dost nervózní, ono se to rychle rozkřikne, a nechtěla jsem, aby se stal terčem vandalů nebo zlodějů.

Náš problém velmi rychle vyřešila kolegyně v práci, která mě odkázala na realitní kancelář, která se zabývá opravdu kvalitní správou nemovitostí. Paní, se kterou jsme se sešli, byla velmi ochotná, příjemná a vše nám vysvětlila. Na našich pohledech jsme s manželem viděli, že si nemusíme ani nic rozmýšlet a rovnou jsme se dohodli na veškerých podmínkách.

My jsme s klidným pocitem vycestovali za přáteli, kde jsme si užívali příjemné teploty, které jsou u nás na jaře. Přátelé nám ukázali nejrůznější zajímavá místa, užívali jsme si přátelskost a společenskost tamějších obyvatel, jinakost jejich kultury i kuchyně. Celkově to byl náš nejzajímavější zážitek v životě. Nejhorší pro nás byla asi cesta, která byla opravdu neuvěřitelně dlouhá, utahaná a únavná, nicméně to stálo za to! Přivezli jsme si spoustu suvenýrů a fotek, abychom na náš pobyt mohli vzpomínat. Návrat do reality byl opravdu náročný, ale zbyla nám velká hromada vtipných historek a zajímavá zkušenost, kterou doufám, že si zase někdy zopakujeme. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA