Klára Mlčochová

TÝDEN.CZ

20. 6. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Proč jsem se rozhodla pro čištění za pomoci ultrazvuku?!

Autor: Klára Mlčochová

20.02.2017 10:25

Od té doby, co jsem nastoupila do první třídy na základní škole, což už je opravdu hodně let (haha), jsem se svým otcem sbírala mince. Měli jsme na chodbě udělané obrovské police, na kterých jsme měli vystavené celé naše sbírky. Otec objednával často mince z ciziny, které byly velmi znečištěné a bylo opravdu fyzicky a časově náročně je očistit do přijatelného stavu.

Postupem času jsem do sbírání byla zapálená do tohoto koníčku mnohem víc než můj táta a tak jsem si i celou sbírku postupně přesunula k sobě domu. A s manželem jsme se o ni začali starat a začali jsme vyhledávat nové mince, které jsme ve sbírce ještě neměli. Jednou se nám podařilo získat opravdu neuvěřitelnou starší kolekci mincí, které byly v hrozném stavu, ale věděli jsme, že budou mít neuvěřitelnou hodnotu. Nicméně jsme ani jeden neměli energii na to je „vypucovat“. Jedno dne manžel přišel s tím, že ho napadlo pořídit si ultrazvukovou čističku. V práci mají několik ultrazvukových čističek a jsou jejich každodenními pomocníky při sebe obtížnějším čištěním. Docela jsem se nejprve zděsila, nedovedla jsem si představit, kam bychom tak obrovský stroj umístili a kolik by to finančně mohlo vyjít. Tím jsem manžela vlastně docela pobavila, netušila jsem, že existují i domácí ultrazvukové čističky, které rozhodně nemají takové rozměry a jsou finančně dostupné.

Dlouho jsme neváhali a domácí čističku jsme si pořídili. A to co umí je opravdu neuvěřitelné. Kromě toho, že nám perfektně vyčistí i sebe více zanesené mince, manžel ji používá i ve své dílně na menší znečištěné předměty a my s dcerou jsme zjistily, že dokáže i skvěle vyčistit náušnice a šperky. Nejprve jsme se bály, aby nedošlo k nějakému poškození, ale bály jsme se úplně zbytečně, protože ultrazvukové čištění je opravdu šetrné, ale zároveň kvalitní. Teď už si to bez naší čističky neumíme doma představit, protože je to skvělý pomocník v mnoha oblastech. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Klára Mlčochová

V tomto blogu naleznete vlastní zkušenosti autorky.
Klára
Oblíbenost autora: 3.82

O autorovi

Jmenuji se Klára Mlčochová a ráda se věnuji psaní textů. Proto bych se ráda prostřednictvím tohoto blogu s Vámi pravidelně podělila o své zkušenosti.

Kalendář

<<   červen 2018

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA